Wyoming Liberty Index, 2013 General Session, 62nd Legislature

Legislator Sheets

These PDF sheets are for each legislator, and contain information on how they scored in various categories, and other information.

LegislatorPartyDistrictDistrict Description
House
Mark BakerRH48Sweetwater
Eric BarlowRH03Campbell/Converse
Rosie BergerRH51Sheridan
Stan BlakeDH39Sweetwater
David BlevinsRH25Park
Gregg BlikreRH53Campbell
Kermit BrownRH14Albany
Donald Burkhart, JrRH15Carbon
James ByrdDH44Laramie
Rita CampbellRH34Fremont
Richard CannadyRH06Converse
Kathy ColemanRH30Sheridan
Cathy ConnollyDH13Albany
Kathy DavisonRH18Lincoln/Sweetwater/Uinta
John EklundRH10Laramie/Goshen
Ken EsquibelDH41Laramie
Lee FilerDH12Laramie
John FreemanDH60Sweetwater
Gerald GayRH36Natrona
Keith GingeryRH23Teton
W. Patrick GogglesDH33Fremont
Mike GreearRH27Big Horn/Washakie
Matthias GreeneRH45Albany
Marti HalversonRH22Lincoln/Sublette/Teton
Steve HarshmanRH37Natrona
Elaine HarveyRH26Big Horn/Park
Hans HuntRH02Niobrara/Weston/Goshen
Lynn HutchingsRH42Laramie
Allen JaggiRH19Uinta
Norine KasperikRH32Campbell
Dan KirkbrideRH04Platte/Converse
Kendell KroekerRH35Natrona
Samuel KroneRH24Park
Lloyd LarsenRH54Fremont
Thomas LockhartRH57Natrona
Bunky LoucksRH59Natrona
Thomas LubnauRH31Campbell
Michael MaddenRH40Johnson/Sheridan
Robert McKimRH21Lincoln
David MillerRH55Fremont
Glenn MonizRH46Albany
Bob NicholasRH08Laramie
David NorthrupRH50Park
John PattonRH29Sheridan
Jerry PaxtonRH47Carbon/Albany/Sweetwater
Ruth PetroffRH16Teton
Garry PiiparinenRH49Uinta
Tom ReederRH58Natrona
Mark SemlekRH01Crook/Weston
Albert SommersRH20Sublette
Tim StubsonRH56Natrona
Matt TeetersRH05Goshen
Mary ThroneDH11Laramie
Sue WallisRH52Campbell
Tom WaltersRH38Natrona
Stephen WattRH17Sweetwater
Sue WilsonRH07Laramie
Nathan WintersRH28Big Horn/Hot Springs/Fremont/Park
Dan ZwonitzerRH43Laramie
David ZwonitzerRH09Laramie
Senate
James Lee AndersonRS28Natrona
Jim Anderson (SD02)RS02Converse/Platte
Paul BarnardRS15Uinta
Eli BeboutRS26Fremont
Bruce BurnsRS21Sheridan
Cale CaseRS25Fremont
Leland ChristensenRS17Teton
Henry H.R. "Hank" CoeRS18Park
Stan CooperRS14Lincoln/Sublette/Sweetwater/Uinta
Bernadine CraftDS12Sweetwater
Dan DockstaderRS16Lincoln/Sublette/Teton
Ogden DriskillRS01Crook/Campbell/Weston
Fred EmerichRS05Laramie
Floyd EsquibelDS08Laramie
Gerald GeisRS20Big Horn/Fremont/Hot Springs/Park/Washakie
John HastertDS13Sweetwater
Larry HicksRS11Albany/Carbon/Sweetwater
John HinesRS23Campbell/Converse
Wayne JohnsonRS06Laramie/Goshen
Bill LandenRS27Natrona
Curt MeierRS03Goshen/Niobrara/Weston
Phil NicholasRS10Albany
Leslie NuttingRS07Laramie
Drew PerkinsRS29Natrona
R. Ray PetersonRS19Big Horn/Park
Tony RossRS04Laramie
Chris RothfussDS09Albany
John SchifferRS22Sheridan/Johnson
Charles ScottRS30Natrona
Michael Von FlaternRS24Campbell

Valid HTML 4.01 Strict Valid CSS!